O firmie

Historia firmy Petroster sięga 1983r, kiedy to została założona przez doświadczonych fachowców z branży paliwowej, którzy zawsze traktowali rozwój, uczciwość i fachowość jako priorytety.

Dzięki temu Petroster w ciągu wielu lat swojej działalności zdobył pozycję lidera w dostawach technologii paliwowej i wybudował kilkaset stacji paliw w Polsce i na świecie. Z czasem firma rozpoczęła produkcję własnych urządzeń, w tym zabezpieczeń przeciwwybuchowych, a także ciągle poszerzała zakres swojej działalności, wchodząc na nowe sektory rynku. Na przestrzeni lat firma cieszyła się ogromnym zaufaniem swoich klientów i instytucji, czego odzwierciedleniem był szereg nagród i osiągnięć. Przedsiębiorstwo cały czas prowadzone było i zarządzane przez te same osoby, gdy w roku 2017r, w wyniku przekształceń, pozostało w rękach jednej z rodzin założycielskich. Dzięki temu Petroster jest obecnie firmą w pełni rodzinną, pokoleniową, która łączy ze sobą dobre, rzetelne i fachowe rzemiosło z nowym poglądem na świat. Firma czerpie z tradycji oraz wielotonowego doświadczenia, łącząc je równocześnie z nowoczesnym, świeżym spojrzeniem i jeszcze większą potrzebą rozwoju.

Petroster nieprzerwanie zajmuje się serwisem, budowami i modernizacjami stacji paliw, jednakże jest to aktualnie jedynie jedna z działalności firmy.

Obecnie to przede wszystkim polski producent urządzeń oraz systemów do instalacji i zbiorników dla szeroko postrzeganego przemysłu, w tym w szczególności zabezpieczeń przeciwwybuchowych i urządzeń przeznaczonych do stref zagrożenia wybuchem. Wysoka jakość produktów, najwyższej jakości materiały, nowatorska konstrukcja oraz dopasowanie pod indywidualne potrzeby klienta, to w zestawieniu z przystępną ceną jedne z wielu cech wyróżniających Petroster na rynku. Dzięki temu marka została doceniona nie tylko w Polsce, ale produkty są również eksportowane praktycznie na cały świat. 

Oferta zawiera nie tylko przerywacze płomienia, zawory oddechowe, przeciwprzepełnieniowe, stopowe i inny osprzęt mechaniczny, ale jest również uzupełniona o elektronikę

 – czujniki i systemy detekcji wycieków do stref zagrożonych wybuchem. Gdy do tego dodać usługi z zakresu serwisu i doradztwa technicznego, sprawia to, że oferta jest kompleksowa i obejmuje kompletne, spójne system ochronny dla praktycznie każdej instalacji. Cała produkcja odbywa się w Polsce, w zakładach produkcyjnych Petroster w Krakowie, co zapewnia najwyższą jakość. Mimo przeważającego udziału wśród klientów sektora przemysłowego, firma pamiętając o swoich korzeniach, cały czas ma w ofercie produkty dedykowane dla stacji paliw.

Kolejną silnie rozwijaną częścią firmy jest działalność z zakresu ochrony środowiska, w szczególności bioremediacja – oczyszczanie zanieczyszczonych terenów w pełni ekologiczną, biologiczną metodą.

Firma posiada własne, wysokiej jakości laboratorium biochemiczne, doświadczoną kadrę oraz całe zaplecze techniczne, wraz z profesjonalną wiertnicą do wykonywania odwiertów. Pozwala to na kompleksowe prowadzenie procesu bioremediacji. Od oceny zanieczyszczenia gruntów i wód, w tym odwiertów i badań akredytowanych, poprzez dobranie najwłaściwszej metody oczyszczania, sporządzenie planu remediacji i produkcję dedykowanego biopreparatu, po kompleksowe wykonanie procesu remediacji, wraz z pełną obsługą formalno-prawną. Petroster przy współpracy z jednostkami naukowymi, opracował i ciągle rozwija swoją własną, autorską metodę mikrobiologiczną, która jest prawdopodobnie najszybszą, najbardziej ekologiczną i najbardziej skuteczną z dostępnych metod remediacji na rynku.

zobacz więcej

Przez cały okres działalności firma zwracała dużą uwagę na ochronę środowiska, a także kładła nacisk na szeroko rozumiany rozwój.

Pro-ekologiczne rozwiązania oraz badania i rozwój, wraz z silną świadomością wspólnej, polskiej gospodarki, były od zawsze kluczowymi kwestiami działalności firmy. Ilość opracowanych i wdrożonych do produkcji urządzeń oraz technologii, dowodzi prężności zakładu oraz myśli technologicznej. Już od lat 80-tych firma wprowadzała pierwsze w Polsce hermetyzacje na stacje paliw, pierwsze systemy automatyzacji i posiada wiele wniosków racjonalizatorskich. Późniejsze lata 90-te to okres nowych możliwości, dynamicznego rozwoju nie tylko samej firmy, ale i opracowywanych proekologicznych technologii. Już w latach 90-tych przedsiębiorstwo spełniało najbardziej surowe wymagania zagranicznych koncernów, świadcząc dla nich usługi jako jedna z niewielu, jeżeli wówczas nie jedyna firma z branży. Koniec lat 90-tych i wejście w nowe millenium to już własna produkcja i opracowanie nowych proekologicznych rozwiązań, jak filtracja wchodzących do Polski biopaliw i metody oczyszczania gruntów i wód.

Oprócz zdobywania wielu najwyższych nagród i wyróżnień, Petroster jako jedna z kilkunastu firm Polskich, został laureatem pierwszej edycji programu ministerstwa środowiska GreenEvo. Program promował polską gospodarkę, a Petroster biorąc udział w zagranicznych misjach ministerialnych, dawał przykład polskiej, rzetelnej, uczciwej i proekologicznej firmy, budując pozytywny wizerunek całej polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. To ogromna nobilitacja i dowód spełniania najwyższych standardów nie tylko technicznych, ale również ideowych i wiarygodności przedsiębiorstwa. Po dziś dzień budowanie świadomości ekologicznej, podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i dbanie o naszą wspólną gospodarkę, jest dla Petrosteru jedną z kluczowych kwestii przy prowadzeniu działalności.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji.

hCaptcha